Strażaccy mistrzowie Polski pochodzą z gminy Kawęczyn

KDP Głuchów

Fantastycznie spisały się drużyny strażackie z gminy Kawęczyn. Najpierw podczas rywalizacji MDP po wicemistrzostwo Polski sięgnęły dziewczęta ze Żdżar, a dzień później puchar za pierwsze miejsce w krajowych zawodach wywalczyła kobieca drużyna z OSP Głuchów. Żeby szczęścia było więcej męska reprezentacja z Głuchowa zajęła trzecią pozycję.

Młodzieżowe Drużyny mają moc!
W piątek (27 sierpnia) na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie odbyły się zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które były jednocześnie ogólnopolskimi do Olimpiady Strażackiej CTIF planowanej na lipiec przyszłego roku, które gospodarzem ma być Słowenia.

Tegoroczne zawody były jednak inne niż te organizowane przed pandemią. Niestety, ze względu na ograniczenia organizatorzy musieli zrezygnować chociażby z udziału publiczności. W rywalizacji wystartowało 17 drużyn chłopięcych i 16 dziewczęcych.

Zaszczyt reprezentowania Wielkopolski przypadł zwycięzcom eliminacji wojewódzkich, a więc drużynom ze Żdżar (dziewczęta) oraz Tokar i Głuchowa (chłopcy). Wszyscy uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się z ćwiczeniami bojowymi i strażacką sztafetą. W kategorii dziewcząt Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Żdżar wywalczyła wicemistrzostwo. Chłopcy z Głuchowa zakończyli rywalizację na piątej pozycji, a zawodnicy z Tokar zajęli dziewiąte miejsce. Wiecej o wydarzeniu TUTAJ

Mistrzynie OSP z Głuchowa
Drugiego dnia zawodów zmierzyły się kobiece i męskie drużyny zarówno z Ochotniczych Straży Pożarnych jak i Państwowej Straży Pożarnej. Podobnie jak w zawodach młodzieżowych, także i w tym przypadku na uczestników czekała sztafeta oraz tzw. bojówka.

Po wszystkich startach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. W swojej kategorii tytuł mistrza Polski zdobyła kobieca drużyna OSP Głuchów. Panowie z Głuchowa zajęli natomiast trzecią lokatę.

Gratulujemy!Suto, kolorowo i muzycznie na dożynkach w Kalinowe...
Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.