Strażackich emocji ciąg dalszy. W niedzielę zawody powiatowe

Zawody sportowo - pożarnicze

Koniec lata 2019 roku obfituje w dużą ilość wydarzeń strażackich, które wiążą się z ogromnymi emocjami. Za nami fenomenalne zwycięstwo OSP Janiszew i OSP Kalinowa na Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Przed nami kolejna dawka sportowych wrażeń. Już w najbliższą niedzielę w szranki staną najlepsze drużyny OSP powiatu tureckiego.

W niedzielę, 15 września, o godz. 13.00 na stadionie przy Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich rozpoczną się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP powiatu tureckiego, które zgodnie z harmonogramem odbywają się co dwa lata. Do boju o Mistrzostwo Powiatu stanie 19 męskich i aż 10 kobiecych drużyn pożarniczych. Będą one rywalizować w sztafecie pożarniczej 7x50 i ćwiczeniu bojowym.

Nie jest tajemnicą, że największe emocje będzie wzbudzać start męskich drużyn z OSP Janiszew i OSP Kalinowa, którzy pretendują do tytułu Mistrza Powiatu. Na barkach druhów z Janiszewa spoczywa jeszcze większa presja niż przed dwoma laty, żeby jako Mistrz Wielkopolski i Mistrz Polski, nie dać się pokonać na szczeblu powiatowym. Analizując wyniki tegorocznych zmagań gminnych Mistrzynie Polski z Kalinowej powinny obawiać się pań z OSP Głuchów. A może czarnym koniem tych zawodów okażą się zupełnie inne drużyny i wywrócą do góry nogami powiatową stawkę? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę.
Zapraszamy na II Wielkopolski Kongres Gospodarczy
Sala po remoncie w SP 5

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.