Strażackie manewry z ratownictwa medycznego, czyli teoria w parze z praktyką

Manewry w PSP Turek

Strażacy z powiatu tureckiego z terenu powiatu tureckiego wzięli udział w manewrach z ratownictwa medycznego, które odbyły się w piątek, 23 listopada. Druhowie działają w jednostkach włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W inicjatywie wzięło udział jedenaście jednostek z całego powiatu. Uczestnicy podzieleni byli na 13 drużyn.

-Są to swego rodzaju zawody połączone z warsztatami których celem jest doskonalenie umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zawody polegają na tym, że w pierwszej fazie piszą test z wiedzy składający się z 30 pytań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wygląda to tak, jak na egzaminie na recertyfikację, którą co trzy lata zdają, ażeby ten tytuł ratownika posiadać - wyjaśniał bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Turku.

Po teście uczestnicy manewrów musieli sprawdzić się w trzech scenach tematycznych. W tym roku jedna z nich związana była z pożarem wewnątrz mieszkania i podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Druga sytuacja dotyczyła zatrzymania krążenia u osoby dorosłej, a trzecia to zasłabnięcie dziecka. Wszystkie działania były punktowane przez sędziów, a następnie wyniki dodano do rezultatów uzyskanych podczas testu teoretycznego.

Najlepiej przygotowani druhowie otrzymali tak zwany puchar przechodni. Ostatnie dwa lata trofeum posiadali strażacy z Malanowa. W tym roku najlepsza okazała się jednostka z Władysławowa. Drugie miejsce zajęli ochotnicy z Malanowa, trzecie natomiast Przykona.

Mroźnie i optymistycznie podczas Integracyjnego Ra...
Jolanta Janicka na zgrupowaniu reprezentacji Polsk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.