Strażacy ćwiczyli na kruchym lodzie

PSP Turek

 W dniach 2-3 marca br. funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili ćwiczenia na osadniku wodnym zlokalizowanym na terenie Komendy Powiatowej PSP w Turku.

Strażacy wyposażeni w sprzęt do ratownictwa wodno-lodowego na poziomie podstawowym doskonalili techniki podejmowania osób z wody - przerębla, pod którymi załamał się kruchy lód. To właśnie takie warunki, gdzie lód jest kruchy i nie można się po nim poruszać, nawet za pomocą sań wodno - lodowych odzwierciedlają realne sytuacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków. Choć zima nieuchronnie zbliża się do końca, to wciąż mogą pojawić jeszcze ujemne temperatury powietrza, a miejscami może zalegać coraz cieńsza pokrywa lodowa. W przypadku, gdy pod kimś załamie się lód, strażacy zalecają natychmiast zaalarmować służby ratownicze. Potem ewentualnie można z brzegu starać się pomóc poszkodowanym, podając coś, czego mogą się uchwycić. – Jeśli jednak tonący jest dalej, nie podejmujmy się samodzielnego ratowania, bo sami możemy się znaleźć w niebezpiecznej sytuacji.

Opracowanie: kpt. Jacek Erkiert
Zdjęcia archiwum : JRG Turek

Wideo: Muzyczny koncert w Tuliszkowie z okazji Dni...
Młoda Lewica świętuje Dzień Kobiet

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Chrząszcz w wtorek, 09 marca 2021 09:48

Słabiutki poziom przekazania treści tych zacnych ćwiczeń. Azaliż nie lepiej pisać przy biurku, a nie na kolanie?

Słabiutki poziom przekazania treści tych zacnych ćwiczeń. Azaliż nie lepiej pisać przy biurku, a nie na kolanie?
Gość
środa, 25 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.