Strażacy, którzy gasili pożary w Szwecji powrócili do komendy

Image_3

W poniedziałkowe popołudnie strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Turku, którzy gasili pożary w Szwecji, powrócili do swojej jednostki.

Druhowie z KP PSP w Turku i Kole wyruszyli do Szwecji 21 lipca i przez 14 dni pomagali zmagać się z żywiołem przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W składzie międzynarodowego modułu do gaszenia pożarów lasów GFFFV Poznań, znalazło się czterech strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Przez cały czas trwania misji strażacy pracowali przez cały czas w tzw. sposób „rotacyjny”. W akcję przez cały czas zaangażowanych było około 60 proc. strażaków, a pozostali w tym czasie regenerowali się po trwającej 12 godzin służbie. Polscy strażacy bronili przed ogniem m.in. miejscowość Karbole, z której wcześniej ewakuowano mieszkańców. Zbudowali tam linię obrony o długości siedmiu kilometrów.

Rankiem 6 sierpnia strażacy powrócili do kraju. Zostali oficjalnie powitani przez premiera Mateusza Morawieckiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego i komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego. Strażaków z Turku po powrocie do jednostki przywitał komendant powiatowy kpt. Piotr Pietrucha oraz koledzy z komendy.
Brudzew: Na terenie gminy pojawiły się agresywne p...
Marek Pańczyk: Smorawińskiego bez burmistrza

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.