Strażacy ocalili z pożaru kota. Florek znalazł nowy dom

OSP Turek

W nocy z czwartku na piątek doszło do pożaru domku na działce rekreacyjnej przy ul. Przemysłowej w Turku. Druhowie, którzy uczestniczyli w akcji uratowali z płonącego budynku młodego kota. Florek - bo takie imię dostał zwierzak, zacznie życie w nowym domu.

Ogień zauważono po północy. Przyczyną pożaru był prawdopodobnie źle zainstalowany piecyk. Do akcji zadysponowano strażaków z Turku i Kowali Księżych, którzy sprawnie opanowali ogień. Na szczęście w pomieszczeniach nie było ludzi, jednak na działce znajdowały się zwierzęta - pies i kot. Niestety pies zginął w pożarze, ale więcej szczęścia miał jego czworonożny przyjaciel. Przestraszonego i poparzonego młodego kocura odnaleźli i uratowali druhowie z OSP Turek, ofiarując mu schronienie i nadając imię Florek - od świętego Floriana, patrona strażaków.

Obrażenia, jakich doznało zwierzę podczas pożaru na szczęście okazały się niegroźne i teraz Florek będzie mógł cieszyć się nowym domem.


fot. OSP Turek


Tuliszków: Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze...
Dwie trasy i różne perspektywy, czyli konsultacje ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 październik 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.