Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Strażacy ochotnicy przeczesywali niebezpieczne tereny w poszukiwaniu Michała Rosiaka

Poszukiwania Michała Rosiaka w Poznaniu

Strażacy ochotnicy zakończyli przeczesywać bunkry oraz pustostany mieszczące się w okolicach Cytadeli. W poszukiwania Michała Rosiaka, który zaginął ponad dwa tygodnie temu bezinteresownie włącza się coraz więcej osób.

Ochotnicy wyruszyli 3 lutego do Poznania. Osoby mające duże doświadczenie przeszukali już bunkry, tunele, kanalizację, tereny podziemne zalane wodą oraz trudnodostępne miejsca. Udali się również do miejsc zamieszkiwanych przez osoby bezdomne w nadziei, że uzyskają jakiekolwiek informacje o Michale.

Chęć udziału w akcji zgłosiło aż 9 jednostek OSP z terenu powiatu tureckiego. Bezinteresowną pomoc wykazali druhowie z Gąsina, Boleszczyna, Turkowic, Polichna, Malanowa, Turku, Władysławowa, Przykony, Słodkowa. Oprócz tego pomagać będą mieszkańcy z Turku posiadający doświadczenie.

Odzew ze strony cywili jest wyjątkowo duży. Swoje wsparcie oferowali również mieszkańcy Poznania w tym osoba dysponująca planami tuneli podziemnych na Cytadeli.

Aktywność mieszkańców powiatu tureckiego, ich zaangażowanie i chęć odnalezienia Michała została doceniona przez media ogólnopolskie. Tu można zwrócić uwagę choćby na Gazetę Wyborczą w Poznaniu, która przyznała ochotnikom wyróżnienie.

Wideo: „Zimna woda zdrowia doda”, czyli Inwazja Mo...
Dobra: Kolejna jednostka w KSRG? OSP Piekary zrobi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.