Tuliszków: Strażacy pojawili się w lesie w Wymysłowie

Ćwiczenia Wymysłów

We wtorek, 9 kwietnia, na terenie Leśnictwa Grzymiszew w miejscowości Wymysłów, przeprowadzono ćwiczenia z zakresu gaszenia pożaru lasu.

Scenariusz zakładał podanie sześciu prądów gaśniczych wody na palący się fragment lasu oraz zorganizowanie zasilania wodnego z pobliskiego stawu, poprzez budowę magistrali W-110 na odcinku około 400 metrów. Dodatkowo teren akcji podzielono na dwa odcinki bojowe, którym przydzielono odpowiednie kanały łączności. W trakcie założenia ratownicy przećwiczyli zagadnienia związane z podawaniem wody na dalekie odległości, jak również rozwinięcie gaśnicze. Przeprowadzenie ćwiczenia wpłynęło również na poprawę współpracy pomiędzy poszczególnymi jednostkami z teren naszego powiatu. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Turek i jednostki z gminy Tuliszków.

Materiał prasowy KP PSP Turek
 
Tuliszków: Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski S...
Zakończenie kwalifikacji wojskowej 2019

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 02 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.