Strażacy stracili swoją patronkę. Silny wiatr zniszczył...

Patronka strażaków z OSP Brudzew

W miniony poniedziałek, 30 września, Polskę nawiedziła fala bardzo silnych i porywistych wiatrów. Podmuchy osiągały prędkość niemal 100 km/h. W całym kraju strażacy interweniowali kilka tysięcy razy usuwając jego skutki. Druhowie z Brudzewa tego dnia stracili coś bardzo ważnego.

Brudzew to miejscowość znana z tego, że każdego roku od ponad 80 lat w maju na wieży strażackiej remizy pojawiają się Brudzewscy Trębacze Maryjni – członkowie Orkiestry Dętej OSP Brudzew, którzy dwa razy dziennie grają pieśni na cztery strony świata. Jest to tradycja głęboko zakorzeniona w kulcie Maryi, dlatego w maju 2015 roku na jednej ze ścian strażackiej wieży została zamontowana figura Matki Boskiej Królowej Świata wraz z tablicą pamiątkową ufundowaną przez osoby, którym ta tradycja jest bardzo bliska.

Było tak do wczoraj. 30 września silny wiatr, który przetoczył się przez powiat turecki strącił figurę Matki Boskiej z postumentu, na którym była zamontowana. W wyniku zdarzenia została ona doszczętnie roztrzaskana. Dla strażaków, a szczególnie dla muzyków grających w maju na wieży, jest to niepowetowana strata. Tym bardziej, że już za rok Orkiestra Dęta OSP Brudzew obchodzić będzie 100-lecie swojego istnienia.

Zdjęcia: FB Orkiestra Dęta OSP Brudzew
Wideo: Trwa usuwanie skutków szkód w powiecie ture...
Nie większość a proporcjonalność. Czyli ile mandat...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.