Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Strażacy z KP PSP Turek wyjechali gasić pożary w Grecji

Grecja

W związku z pożarami lasów w Grecji, poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre) wpłynęła prośba o pomoc ratowniczą w postaci modułów GFFFV (moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów).

149 strażaków i 49 pojazdów z Państwowej Straży Pożarnej z terenu całej Polski, w tym wielkopolski ruszyło do walki z pożarami lasów w Grecji. Wśród 149 strażaków jest również jak dwa lata temu 4 strażaków z Turku, którzy 19 lipca w godzinach nocnych wyruszyli z Turku do Ostrowa Wielkopolskiego. Po odprawie moduł GFFFV Poznań przemieszcza się do rejonu koncentracji sił i środków w Krakowie, skąd następnie moduły gaśnicze Poznań i Kraków wyjadą do Grecji. Skład grupy z tut. komendy stanowią ratownicy w obsadzie : mł.kpt. Sebastian Janiak, st.ogn. Kamil Kałużny, st.ogn. Fryga Wojciech, mł.ogn. Tomasz Serafiński. Zgodnie z dyspozycją Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu do działań zadysponowano ciężki samochód kwatermistrzowsko-kontenerowo-logistyczny, samochód logistyczny i jeden quad. Nasi strażacy będą odpowiedzialni za część modułu logistycznego Wielkopolski, czyli budowa obozowiska, zaplecza logistycznego dla wszystkich strażaków z Wielkopolski.

Opracowanie: st.kpt. Jacek Erkiert
Zdjęcia: archiwum JRG Turek

Ponad trzy miliony złotych na inwestycje drogowe w...
Brudzew: Ekologicznie i muzycznie, czyli Festiwal ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.