Strażacy z powiatu tureckiego pomagają dotrzeć na szczepienie

Transport na szczepienia

Strażacy już nie raz udowodnili, że gotowi są w każdej chwili wspierać mieszkańców powiatu. Tym razem druhowie z OSP w Dobrej uczestniczyli w transporcie do punktu szczepień przeciw COVID-19.

W całym kraju do akcji dowożenia pacjentów na szczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło się blisko 13 tys. jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i ponad pół miliona strażaków. Pierwszy taki transport w powiecie tureckim zorganizowała w czwartek (4 lutego) jednostka OSP w Dobrej. Dzięki temu starsza kobieta mogła skorzystać ze szczepienia przeciwko COVID-19. Cały transport druhowie przeprowadzili zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego, a akcja przebiegła sprawnie i bezproblemowo.

Zadaniem druhów ochotników w ramach Narodowego Programu Szczepień jest nie tylko transport pacjentów do punktów szczepień, ale też docieranie z informacjami o szczepieniach m.in. do niewielkich miejscowości. Całość akcji koordynowana jest przez Państwową Straż Pożarną.

Fot.Jarosław Dulin

Brudzew: Wypadek samochodu ciężarowego. Auto przew...
Malanów: Spotkanie wójta z sołtysami

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.