Ćwiczenia strażaków z Turku w Kinie "Tur"

PSP Turek

8 marca 2022 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Turku przeprowadzili we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Turku ćwiczenia pod kryptonimem „Kino 2022”.

Scenariusz działań zakładał, że ok. godzinie 13.30 podczas seansu kinowego powstał pożar w sali głównej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Turku po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze zadysponował w pierwszym rzucie zastępy z JRG Turek wraz z podnośnikiem SH 24 oraz jednostkę OSP KSRG Turek. Po przeprowadzonej ewakuacji zarządca obiektu poinformował, że dwie osoby nie odliczyły się w miejscu zbiórki do ewakuacji. Po potwierdzeniu informacji strażacy podjęli działania ratowniczo- gaśnicze, po kilkunastu minutach pożar został zlokalizowany, a dwie osoby ewakuowane z sali kinowej. Następnie udzielono kwalifikowana pierwsza pomoc medyczna przez ratowników. Ponadto po zakończeniu ćwiczeń dokonano rozpoznania operacyjnego obiektu, gdzie strażacy zapoznali się ze specyfikacją, funkcjonowaniem oraz lokalizacją budynku kina. Zwrócono uwagę na rozmieszczenie hydrantów wewnętrznych i gaśnic, rozmieszczenie otworów wentylacyjnych, miejsce wyłącznika głównego prądu oraz przebieg dróg ewakuacyjnych. Sprawdzono też miejsce ustawienia samochodów pożarniczych oraz sprawność hydrantów zewnętrzny dla efektywnych i skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych.

źródło: PSP Turek


Brudzew: W nocy spłonęło około 200 balotów słomy. ...
Tuliszków: Międzynarodowy Turniej Judo

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.