Strażacy z Wielkopolski ćwiczyli w elektrowni

Ćwiczenia w elektrowni

Mimo że od stycznia 2018 roku Elektrownia Adamów nie wytwarza już prądu dla naszego regionu, to stanowi ona doskonały obiekt do ćwiczeń dla specjalistycznych grup ratownictwa wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego. Takie warsztaty pod kryptonimem „Lina 2019” odbyły się na budynku elektrowni na początku kwietnia.

W dniach 1-3 kwietnia zgodnie z rozkazem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP strażacy ze SGRP Poznań 5, SGRW Kalisz oraz SGRW Piła wraz z wielkopolskim koordynatorem ds. ratownictwa wysokościowego st. Kpt. Szymonem Smuszkiewiczem oraz mł. ogn. Piotrem Kośmidrem ćwiczyli techniki linowe.

Pierwszego dnia zostały przeprowadzone ćwiczenia w ramach Centralnych Odwodów Operacyjnych. Wszystkie grupy miały do "zaliczenia" trzy stanowiska ćwiczebne. Ćwiczono ewakuację poszkodowanych z komina z wysokości około 85 metrów, ewakuację poszkodowanego z zatrzymaniem krążenia z platformy technologicznej, a także ewakuację poszkodowanego z suwnicy w budynku maszynowni z wykorzystaniem urządzenia do zewnętrznego masażu serca.

Drugiego dnia ratownicy doskonalili techniki dotarcia do trzech poszkodowanych naraz. Każdy z poszkodowanych miał inne obrażenia i poszczególne grupy musiały się rozdzielić co wymuszało współpracę w rozbitych zespołach. Trzeci dzień upłynął pod znakiem ćwiczeń z metodą ewakuacji na tzw. balans.

Wszystko to na kominach i budynkach po byłej Elektrowni Adamów.

Zdjęcia: SGRW Poznań 5, SGRW Kalisz, SGRW Piła
UKS Piątka Turek pokonuje AZS UMK Toruń wynikiem 3...
Tragedia na trasie Turek- Turkowice. Nie żyje 44-l...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.