Strażak z OSP Brudzew uratował tonących ludzi

Karol Kubanek

Służba w Ochotniczej Straży Pożarnej to gotowość do niesienia pomocy przez całą dobę. Doskonale potwierdza to postawa druha OSP Brudzew Karola Kubanka. Dzięki jego pomocy udało się uratować dwie tonące osoby - ojca i syna.

Słoneczna niedziela, 28 lipca. Nad jeziorem w Wilczynie tłumy wypoczywających, korzystających z kąpieli słonecznych i wodnych. Wśród nich ojciec i jego 12-letni syn bawiący się w jeziorze.

- Jesteśmy z rodziną. Wypoczywamy. Akurat siedzieliśmy z żoną i synem na pomoście i zauważyłem, że dziecko około 12 lat zaczęło krzyczeć i machać rękami. Ojciec był obok, ruszył do niego, ale z tego co widziałem nie za dobrze umiał pływać. Też zaczął się topić. Wskoczyłem do wody z pomostu i udało mi się ich przepchnąć na płytszą wodę - opisuje całą sytuację druh Kubanek.

Dzięki jego błyskawicznej interwencji udało się uratować tonących. Sam jednak jest niezwykle skromny:

- Jest to normalna reakcja. Jestem w OSP. Jestem po kursach różnych i szkoleniach i jest to dla mnie normalne. Do tej pory wypoczywając nie zdarzyła mi się podobna sytuacja. Zawsze bym pomógł, nie chciałbym, żeby komuś coś się stało - mówi.

Wszyscy musimy pamiętać, że czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją nad wodą, to niestety również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Dlatego po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

- Wypoczywającym nad wodą chciałbym powiedzieć, aby przestrzegali ograniczeń jeśli chodzi o głębokość wody. Jeśli nie ma informacji, a ludzie nie potrafią pływać musza przestrzegać pewnych zasad - dodaje Karol Kubanek.

Wideo: Nowy sztandar i odznaczenia dla pszczelarzy
Malanów: Festyn w Feliksowie pełen niespodzianek d...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 07 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.