Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Sześciu pijanych kierowców zatrzymanych w weekend na drogach powiatu tureckiego

KPP

Podczas minionego weekendu z dróg naszego powiatu wyeliminowano z ruchu drogowego aż 6 nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich zostało zatrzymanych dzięki obywatelskiej postawie świadków.

1 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Dobrej około godz. 8.30 w Dąbrowie gm. Dobra zatrzymali kierującego VW 48-letniego mężczyznę mieszkańca woj. łódzkiego, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i wydmuchał 0,64 mg/l.

Także 1 stycznia ok. godz. 12.40 w Grąbkowie dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego mężczyznę mieszkańca gm. Malanów, który kierował Peugeotem będąc w stanie nietrzeźwości 0,29mg/l.

1 stycznia br. około godz. 15.30 w Chocimiu gm. Kawęczyn, świadkowie, którzy zauważyli pijanego kierowcę doprowadzili do jego zatrzymania i powiadomili służby. U 54-letniego mieszkańca gminy Goszczanów, który kierował Daewoo Matizem badanie wykazało 0,88 mg/l alkoholu.

Tego samego dnia ok. godz. 16.35 w miej. Marianów Kolonia gm. Kawęczyn także dzięki obywatelskiej postawie i niedopuszczenia do dalszej jazdy zatrzymano kierującego VW Polo. Badanie trzeźwości 36-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Turek wykazało 0,85 mg/l.

1 stycznia br. ok. godz. 19.35 w Izabelinie gm. Brudzew policjanci z Tuliszkowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Skodą, 44-letniego mieszkańca gminy Brudzew, który kierował samochodem mając 0,83 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

2 stycznia br. chwilę po północy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Turku na ul. Uniejowskiej zatrzymali 32-latka kierującego Oplem Astrą. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,03 mg/l, co daje ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Każdy który wsiądzie za kierownicę pod w stanie nietrzeźwości musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, grzywną w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych.

źródło: KPP Turek

Groźny pożar na Sobieskiego w Turku. Ogień pojawił...
Bartosz był pierwszy! 

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.