Tragedia niedaleko Liskowa. Utonął nastolatek z gminy Kawęczyn

Lisków

Tragicznie zakończyła się akcja poszukiwawczo-ratownicza na zbiorniku wodnym w Swobodzie (gm. Lisków) na terenie powiatu kaliskiego. Nurkowie odnaleźli i wyłowili ciało 15-letniego mieszkańca gminy Kawęczyn.

Do zdarzenia doszło w środę, 17 sierpnia. Grupa chłopców z powiatu tureckiego wypoczywała nad stawem w okolicach żwirowni. Do wody weszło dwóch nastolatków – prawdopodobnie obaj nie potrafili pływać i zaczęli się topić. Kolega, który pozostał na brzegu zdołał uratować tylko jednego z nich. Około godz. 17.00. strażacy z Komendy PSP w Kaliszu otrzymali informację o tym, że w znajdującym się w zbiorniku wodnym w okolicach żwirowni topi się młody człowiek. Do akcji zadysponowano strażaków z Kalisza, Liskowa i Koźminka – łącznie osiem zastępów. Na miejscu obecna była też policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Ciało 15-latka, mieszkańca gminy Kawęczyn odnalazł nurek ze specjalistycznej grupy KM PSP w Koninie. Niestety, chłopiec nie dawał oznak życia. Akcja zakończyła się przed godz. 19.00.

fot.kalisz24.info.pl

Władysławów: Z Wyszyny do Wiednia, czyli pielgrzym...
Gorący temat w oświacie. Czy w powiatowych placówk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.