Pięć mandatów za tragiczny stan ciężarówki. Kara także dla właściciela auta

KPP TUrek

Usterka układu hamulcowego, różna rzeźba bieżnika opon, zdekompletowana deska rozdzielcza z kontrolkami i wskaźnikami. To tylko część usterek ujawnionych podczas kontroli ciężarówki marki Mercedes przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Turku. Dodatkowo ciężarówka od dwóch lat miała zatrzymany dowód rejestracyjny.

Już na pierwszy rzut oka zatrzymany do kontroli samochód ciężarowy marki Mercedes budził podejrzenia policjantów. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze ujawnili szereg usterek. Pojazd miał usterkę układu hamulcowego, zdekompletowaną deskę rozdzielczą bez kontrolek i wskaźników, różną rzeźbę bieżnika, rozbite tylne lampy, niesprawne światła cofania i pozycyjne przednie, widoczna korozja i niepewne mocowanie stopni kabiny.

Dodatkowo kierujący 25-letni obywatel Ukrainy nie okazał dokumentów wymaganych podczas przewozu, przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy oraz nie posiadał odpowiednich wpisów na wykresówkach

W czasie kontroli policjanci ustalili, że pojazd nie posiada badań technicznych z uwagi na zatrzymanie dokumentu w październiku 2018r.

Przy tylu poważnych i zagrażających bezpieczeństwu nieprawidłowościach, które były poważnymi zagrożeniami w ruchu drogowym policjanci nałożyli na kierowcę samochodu 5 mandatów karnych na kwotę 500 zł za popełnione wykroczenia z Ustawy o Transporcie Drogowym. Natomiast na właściciela pojazdu zostanie nałożona kara w formie decyzji administracyjnej w wysokości 4000 zł.


Komunikat w sprawie wznowienia przyjęć na Oddział ...
Wideo: TUR 1921 Turek wygrywa z Orłem Kawęczyn wyn...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Mayones w piątek, 30 październik 2020 07:37

Mercedes to jednak dobra marka. Pół ciężarówki a jeździ.

Mercedes to jednak dobra marka. Pół ciężarówki a jeździ. :D
Gość - Bb w środa, 28 październik 2020 14:29

Pewnie zapłacił i pojechał dalej...

Pewnie zapłacił i pojechał dalej...
Gość
środa, 25 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.