Trwa inwentaryzacja schronów w powiecie tureckim

PSP Turek

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Turku rozpoczęła inwentaryzację budowli ochronnych oraz miejsc doraźnego schronienia na terenie powiatu tureckiego. Podobna akcja prowadzona jest na terenie całego kraju, o czym poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Komendant Główny PSP gen. Andrzej Bartkowiak poinformował, że w Polsce jest ponad 62 tysiące miejsc, które można nazwać schronem. Realnie mogą pomieścić 1,3 mln ludzi, czyli 3,5 proc. populacji. Jednocześnie komendant zauważył, że w Polsce obowiązują jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów na świecie w kwestii zabezpieczenia budynków.

Wobec tego, jako miejsca schronienia służyć mogą piwnice i garaże podziemne w konstrukcji żelbetowej, czy też warszawskie metro. Zadaniem Państwowej Straży Pożarnej jest przeprowadzenie rozpoznania i inwentaryzacja budowli ochronnych oraz miejsc doraźnego schronienia na terenie kraju.

- Zgodnie z komunikatem wydanym wczoraj przez ministra Wąsika. Działania na terenie naszego powiatu zostały podjęte i trwają. Sprawdzane są budynki wielorodzinne pod względem możliwości czasowych miejsc schronienia ludności, ale też budynku użyteczności publicznej takie, jak szkoły urzędy czy przedszkola - informuje bryg. Piotr Pietrucha, Komenda Powiatowa PSP w Turku.
Kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Shinkyoku...
Tuliszków: Kolejna droga w gminie zostanie wybudow...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - ja w wtorek, 18 października 2022 16:10

Członkowie władzy boją się?

Członkowie władzy boją się?
Gość - bb w środa, 12 października 2022 17:21

Niedawno jeden z największych i najlepszych schronów w okolicy został zniszczony. Mówię o schronie pod kominem elektrownianym.

Niedawno jeden z największych i najlepszych schronów w okolicy został zniszczony. Mówię o schronie pod kominem elektrownianym.
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.