Trzech pijanych kierowców straciło prawa jazdy

policja zatrzymała pijanych kierowców
W dzisiejszy (15.11) poranek  funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku przeprowadzili kolejne działania „Trzeźwość”. W ciągu 20 minut na terenie powiatu tureckiego zatrzymali trzech pijanych kierowców. Wszyscy odpowiedzą za przestępstwo określone w art. 178A§1 kk.
 
 
Około godz. 6.15 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Turku na ul. Górniczej w Turku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW, 46-letniego mieszkańca Turku, który wydmuchał 0,35 mg/l (0,73 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Około godz. 6.20 w Russocicach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 46-letniego mieszkańca gminy Brudzew, który kierował samochodem marki Seat w stanie nietrzeźwości 0,70 mg/l (1,47 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.
 
Około godz. 6.35 na ul. Uniejowskiej w Turku inny patrol z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli 48-letniego mieszkańca gminy Turek, który kierował samochodem marki Ford w stanie nietrzeźwości 0,31 mg/l (0,65 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.
 
Źródło: KPP Turek 
Mały gest, wielka radość. Zbiórka zabawek w MOPS
„Dziś, gdy się sen nasz ziścił...”, czyli 11 listo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.