Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Cztery zatrzymane prawa jazdy w ciągu dwóch godzin

Gozdów Gmina Tuliszków

W ciągu niespełna 2 godzin czterech kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. To efekty pracy policjantów drogówki w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W poniedziałek 12 lipca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolejny już raz kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w Gozdowie w miejscu, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Niechlubny rekordzista pędził swoim samochodem 138 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący Peugeotem mężczyzna przekroczył prędkość o 88 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

W tym samym miejscu policjanci zatrzymali kierującego samochodem Kia, który poruszał się z prędkością 117 km/h. Kolejny zatrzymany do kontroli kierujący Mercedesem jechał z prędkością 110 km/h. Natomiast zatrzymany do kontroli drogowej kierujący BMW przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która funkcjonuje już od kilku lat. Od uruchomienia tego narzędzia policjanci zweryfikowali bardzo dużo zgłoszeń. Wiele z nich dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym.

Kierowcy oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.
Jeżeli kierowca, którego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy wskutek przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zostanie zatrzymany bez uprawnień, czas zatrzymania dokumentu wydłuża się do 6 miesięcy.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Turek


Malanów: Wakacyjna Liga Piłki Nożnej 2021 - Zapisy...
Działania policjantów „Zapnij pasy! Poczuj uścisk ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - Szybki w wtorek, 13 lipca 2021 21:53

Ten co jechał o 52 za dużo może się odwołać, gdyż tolerancja urządzenia pomiarowego mogła sfałszować właściwą prędkość

Ten co jechał o 52 za dużo może się odwołać, gdyż tolerancja urządzenia pomiarowego mogła sfałszować właściwą prędkość ;)
Gość - Kiwi w wtorek, 13 lipca 2021 19:18
Gość - Edward w wtorek, 13 lipca 2021 19:05

Brawo Policja !!!Proszę o częstsze kontrole w tym miejscu oraz w Grzymiszewie tam wydaje się tym „inteligentnym inaczej „ ze to tor wyścigowy o motocyklistach już nie wspomnę bo to ludzie którzy wsiadając na motor mózg zostawiają w garażu !!!

Brawo Policja !!!Proszę o częstsze kontrole w tym miejscu oraz w Grzymiszewie tam wydaje się tym „inteligentnym inaczej „ ze to tor wyścigowy o motocyklistach już nie wspomnę bo to ludzie którzy wsiadając na motor mózg zostawiają w garażu !!!
Gość - ***** *** w wtorek, 13 lipca 2021 20:08

Każdy ma mózg ale nie każdy ma rozum.Ci na tych pierdzikółkach najprawdopodobniej nie mają .

Każdy ma mózg ale nie każdy ma rozum.Ci na tych pierdzikółkach najprawdopodobniej nie mają .
Gość - Edward w środa, 14 lipca 2021 11:15

...dlatego napisałem że zostawiają go w garażu.....

...dlatego napisałem że zostawiają go w garażu.....
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.