Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Nocny pożar tartaku. Straty szacowane na 1,5 mln zł

Pożar Tuliszków

Łącznie 57 strażaków brało udział w gaszeniu tartaku w miejscowości Ruda (gm. Tuliszków). Akcja trwała przez wiele godzin.

Informację o zdarzeniu służby ratunkowe otrzymały we wtorek, 27 czerwca ok. godz. 2.24. Ma miejsce zadysponowano strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Turku, a także druhów ochotników z Grzymiszewa, Tuliszkowa, Wielopola, Rudy, Chylina, Władysławowa oraz Chrząblic. W sumie w akcji uczestniczyło 14 zastępów.

Po przyjeździe na miejsce działania straży polegały przede wszystkim na ochronie sąsiednich budynków mieszkalnych i gospodarczych przed rozprzestrzeniającym się ogniem. Sam teren tartaku całkowicie objęty był pożarem. Akcja prowadzona była przez wiele godzin.

Aktualnie trwa w tej sprawie śledztwo. Ze wstępnie wykonanych na miejscu czynności procesowych i oględzin z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa ustalono, że bezpośrednią przyczyną pożaru było zwarcie przewodów instalacji elektrycznej doprowadzającej prąd do jednej z maszyn. Wartość strat szacowana jest na 1,5 mln zł.

Władysławów: Trwają poszukiwania 52-letniego mężcz...
Dobra: Duma i radość wśród druhów. Nowy wóz już w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.