Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Policja bada sprawę psa porzuconego w Grzymiszewie

Pies Grzymiszew

Komenda Powiatowa Policji w Turku bada sprawę małego psa, którego na pastwę losu porzucono w miejscowości Grzymiszew. Szczeniak wyrzucony w torbie na zakupy zdechł.

Kilka dni temu w jednej z grup na portalu społecznościowym pojawiło się drastyczne zdjęcie martwego szczeniaka, obok którego leżała torba. Według opisu zwierzę miało w niej zostać porzucone na terenie parku w Grzymiszewie (gmina Tuliszków). Internauci próbują na własną rękę odnaleźć osoby, które w tak brutalny sposób pozbyły się psa. Sprawa zgłoszona została również na policję i jak mówi rzecznik KPP w Turku, Mateusz Latuszewski, prowadzone jest w tej sprawie dochodzenie. Póki co nie są znane okoliczności zdarzenia.

Przypominamy, że porzucenie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

Gm.Turek: Dom Dobrej Energii w Kaczkach Średnich
Turkowianie powitali 2022 rok z pokazem laserów

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Grażyna w sobota, 01 stycznia 2022 11:35

Zwyrodnialca tez uwiązać do drzewa przynajmniej na tydzień. Kary są za małe. Może na starość dzieci tez z nimi tak postąpią.

Zwyrodnialca tez uwiązać do drzewa przynajmniej na tydzień. Kary są za małe. Może na starość dzieci tez z nimi tak postąpią.
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.