Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Turek: Maciej J. już po przesłuchaniu. Jest oskarżony o zabójstwo brata

Prokuratura Rejonowa w Turku

Maciej J., zatrzymany w związku ze śmiercią swojego młodszego brata Adasia został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty. Do sądu trafił także wniosek o tymczasowy areszt.

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie, Aleksandra Marańda przebywającemu w tymczasowym areszcie w Komendzie Powiatowej Policji w Turku 19-latkowi postawiono zarzut z art. 148 Karnego, czyli zarzut zabójstwa. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 8 do 25 lat albo dożywociem. Jednocześnie do Sądu Rejonowego w Turku został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że do zdarzenia, w którym tragicznie zginął chłopiec doszło 31 grudnia. Około godziny 12.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Turku został poinformowany o awanturze domowej, która miała miejsce w jednym z bloków na Osiedlu Wyzwolenia w Turku. Patrol policji w mieszkaniu odnalazł zwłoki Adasia. Chłopiec miał rany kłute, które mogły zostać zadane znalezionym podczas oględzin miejsca zdarzenia nożem kuchennym. Biegły uznał, że dziecko umarło śmiercią nagłą, gwałtowną w skutek odniesionych obrażeń. Ustalenia z miejsca zdarzenia zostały wstępnie potwierdzone wynikami przeprowadzonej sekcji zwłok dziecka. W czasie zdarzenia w domu poza ofiarą przebywał między innymi 19-letni brat Maciej J., który w związku ze zdarzeniem został zatrzymany.

Niebezpieczny poranek. Dwa auta zderzyły się na sk...
Wideo: Znamy szczegóły śmierci 9-latka. Prokuratur...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.