Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Piraci drogowi stracili „prawka” . Posypały się mandaty i punkty karne

KPP Turek zatrzymane prawo jazdy
 
Pięcioro kierowców na trzy miesiące pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami mechanicznymi. Prawa jazdy zatrzymano za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Do tego doszły wysokie mandaty i punkty karne. 
 
Do pierwszego zatrzymania doszło w Bratuszynie (gmina Brudzew). Funkcjonariusze drogówki zatrzymali kierującego peugeotem 33-letniego mężczyznę z powiatu kaliskiego. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Nieco później, na terenie tej samej gminy, w miejscowości Kolnica policjanci zatrzymali kierującą samochodem marki Audi A8, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 54 km/h. Bezapelacyjnie niechlubny rekord pobił 22-latek, który w Żeronicach (gmina Dobra) pędził na „pięćdziesiątce” z prędkością 121 km/h. Ponad setkę na liczniku miał też 26-letni mężczyzna, który w Boleszczynie (gmina Przykona) przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Piątego pirata drogowego policjanci zatrzymali w Brudzewie. 64-letni kierowca renault megane poruszał się z prędkością 110 km/h w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h.
 
 
Kierowcy oprócz zatrzymania uprawnień na okres trzech miesięcy wszyscy zostali również ukarani mandatami i dziesięcioma punktami karnymi. Jeśli jednak kierowca, którego prawo jazdy zostanie zatrzymane wskutek przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zostanie zatrzymany bez uprawnień czas zatrzymania dokumentu wydłuża się do sześciu miesięcy. Jeżeli w tym czasie kierowca będzie prowadził samochód zostaną mu cofnięte uprawnienia i będzie musiał ponownie zdawać egzamin.
Radni wybrali ławników do sądów w Koninie i Turku
Nie żyje Marcin Klinkiewicz. Pasjonat i hodowca ko...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.