Uhonorowanie bohaterskich postaw w PSP Turek

Uhonorowanie

30 września 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Turku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której listami gratulacyjnymi zostały uhonorowane osoby zasługujące na wyróżnienie wykazaną postawą.

Na ręce Panów Dawida Kąpielskiego oraz Damiana Jaruszewskiego przekazano listy gratulacyjne Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Wyróżnione osoby będąc świadkami wypadku samochodu osobowego, do jakiego doszło 13 lutego 2020 r. w miejscowości Wrząca, z narażeniem własnego życia i zdrowia ewakuowali z pojazdu uwięzionego kierowcę, udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ugasili pożar komory silnika. Działania te prowadzili przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej.

Funkcjonariusze Policji: asp. Kamil Kruszyński, mł.asp. Piotr Walczak oraz mł.asp. Tomasz Ordon otrzymali listy gratulacyjne Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Policjanci, 22 września 2020 r. z narażeniem własnego zdrowia i życia, ewakuowali z budynku, w którym doszło do pożaru, kobietę, której stan zdrowia uniemożliwiał samodzielne opuszczenie obiektu. Działania podjęli przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej, znajdując się w pobliżu miejsca gdzie doszło do pożaru.

Komendant Powiatowy PSP w Turku st.kpt. Piotr Pietrucha, wręczając listy gratulacyjne w asyście Komendanta Powiatowego Policji mł.insp. Michała Grzelaka i Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Turku bryg. Arkadiusza Janaszkiewicza podkreślił fakt, że tragedia ludzka i nieszczęście wymagają nie tylko słów współczucia, ale przede wszystkim aktywnego działania i pomocy, a takimi wykazali się wyróżnieni. St.kpt. Piotr Pietrucha wyraził słowa uznania dla godnych naśladowania i bohaterskich postaw uhonorowanych osób.

źródło PSP Turek

Tuliszków: Kolejne dofinansowanie dla gminy
Obrady Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Misiu w czwartek, 01 października 2020 17:01

A czy trafia wszyscy na kwarantanne za brak maseczki, pewnie są juz zarazeni bezobjawowo, albo chociaż mandaciki za zgromadzenie bez masek ?

A czy trafia wszyscy na kwarantanne za brak maseczki, pewnie są juz zarazeni bezobjawowo, albo chociaż mandaciki za zgromadzenie bez masek ?
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.