Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka w PSP Turek

PSP Turek

Strażacy zaopatrzeni w maseczki, w odległości dwóch metrów od siebie, zebrali się na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku na uroczystym apelu. Dzisiejsze święto odbyło się o wiele skromniejszej oprawie niż w minionych latach, bez gości, przemówień, tylko w swoim gronie, pracujący tego dnia strażacy, oraz funkcjonariusze awansowani na wyższe stopnie i stanowisk służbowe.

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, tego dnia we wszystkich komendach odbywają się uroczystości. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa uroczystości były skromne, z zachowaniem reżimu sanitarnego Międzynarodowy Dzień Strażaka jest hołdem za trud i narażanie życia oraz podziękowaniem za pomoc i ratunek dla strażaków zawodowych i druhów ochotników.

Z okazji Dnia Strażaka strażacy Komendy Powiatowej PSP w Turku za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej zostali awansowani, wyróżnieni i mianowani na wyższe stanowiska.

Rozkazem personalnym Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z dniem 4 maja 2020 r. nadał wyższe stopnie oficerskie dwóm strażakom.

Rozkazem personalnym Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z dniem 4 maja 2020 r. nadał I stopień oficerski jednemu strażakowi.

Rozkazem personalnym Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadał z dniem 4 maja 2020 r. stopnie podoficerskie dwóm strażakom.

Rozkazem personalnym z dnia 27 kwietnia 2020 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku nadał z dniem 4 maja 2020 r. stopnie starszego strażaka dwóm strażakom.

Decyzją Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku z dnia 09 kwietnia 2020 r. z dniem 01 maja 2020 r. na wyższe stanowiska służbowe mianowanych zostało dziesięciu strażaków.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Bartkowiak wyróżnił nagrodą pieniężną jednego strażaka.

Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Dariusz Matczak wyróżnił nagrodami pieniężnymi trzech strażaków.

Opracowanie: mł. kpt. Jacek Erkiert
Zdjęcia: kpt. Krzysztof Gruszczyński

#Zostań w domu i wybierz się… na wirtualny spacer!
Władysławów: Jubilatka z Wyszyny. Ochotnicza Straż...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.