Wiało i sypało śniegiem. Niż Gerhild narobił szkód w powiecie tureckim

OSP Kuny

Uszkodzone dachy, powalone słupy telekomunikacyjne i połamane drzewa - to bilans wichury i burzy śnieżnej jaka w poniedziałkowy poranek przeszła nad powiatem tureckim. Wciąż obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed porywistym wiatrem wydane przez IMGW. Dodatkowo prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni.

W miejscowości Krwony (gmina Brudzew) wichura uszkodziła dachy na dwóch budynkach gospodarczo-mieszkalnych. Podobnie było na terenie gminy Malanów, gdzie strażacy dwukrotnie interweniowali, aby zabezpieczyć uszkodzone poszycie dachowe w domach. Silny wiatr uszkodził garaż typu blaszak miejscowość Moczydła (gmina Dobra). Druhowie z gminy Przykona wzywani byli do powalonego słupa energetycznego w miejscowości Kroniczki, a w Kiszewach (gmina Tuliszków) złamane drzewo uszkodziło linię wysokiego napięcia. Według prognoz IMGW silne porywy wiatru mają utrzymywać się w naszym regionie do godz. 16.00.

Prognozuje się również zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Nawierzchnie będą oblodzone. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C. Temperatura minimalna przy gruncie około -3°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do jutra do około godziny 11.00.

fot. OSP Kuny

Obywatel Mołdawii wpadł z fałszywym prawkiem
Pierwsza studniówka już w sobotę. Licealiści będą ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.