Wideo: Nie zatrzymał się do kontroli, posiadał narkotyki

Narkotyki

Popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, znieważył policjantów i miał przy sobie narkotyki. 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 27 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę na terenie gminy Władysławów. Około godz. 9.30 w miejscowości Chylin kierujący BMW po przejechaniu obok policjantów gwałtownie przyśpieszył. Policjanci mierząc prędkość oddalającego się pojazdy zmierzyli 70 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. Policjanci ruszyli za BMW, ale pojazd zaczął oddalać się ze znaczną prędkości i został zatrzymany kilka kilometrów dalej. W trakcie kontroli funkcjonariusze WRD ujawnili szereg wykroczeń, m.in. niestosowanie się przez pasażera do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, brak badań technicznych pojazdu, nieprawidłowy stan techniczny pojazdu (uszkodzony reflektor, wystające ostre krawędzie w pojeździe, oklejone folią szyby). Policjanci poinformowali kierującego o skierowaniu wniosku do sądu i zakazali dalszej jazdy.

Mimo przekazania informacji o zakazie dalszej jazdy kierujący wraz z pasażerem wsiedli do samochodu i oddalili się z miejsca kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za BMW, ale kierujący uniemożliwiał wyprzedzenie, zajeżdżał drogę i gwałtownie hamował. Do zatrzymania pojazdu doszło kiedy wjechał w drogę gruntową i policjanci zablokowali mu wyjazd. W czasie kontroli osobistej u kierującego 34-letniego mieszkańca powiatu tureckiego policjanci ujawnili trzy foliowe woreczki z suszem roślinnym. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna podczas kontroli wyzywał i ubliżał policjantom. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

34-latek przy którym policjanci ujawnili narkotyków usłyszał trzy zarzutów dotyczących posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli drogowej i znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających została pobrana mu krew do badań. Jeśli okaże się, że kierował autem pod wpływem środków odurzających, grozić mu będzie dodatkowo do 2 lat pozbawienia wolności.

Film pokazujący pościg można zobaczyć TUTAJ

Okna drewniano-aluminiowe Uni Fenster są już dostę...
Leszczyńscy terytorialsi oddali prawie 21 litrów ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.