Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Znamy szczegóły śmierci 9-latka. Prokuratura wydała oświadczenie

Aleksandra Marańda

Kilka chwil temu odbyła się konferencja w sprawie tragicznego zdarzenia, które miało miejsce 31 stycznia na Osiedlu Wyzwolenia. Oficjalne stanowisko w sprawie przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda. Przedstawiamy je poniżej i prezentujemy dodatkowo materiał wideo.

„W dniu wczorajszym, czyli 31 grudnia około godziny 12.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Turku został poinformowany o awanturze domowej, która według zgłaszającego miała miejsce w jednym z bloków na Osiedlu Wyzwolenia w Turku. Na miejsce od razu zadysponowano patrol Wydziału Prewencji, który po dotarciu na wskazany adres w jednym z pokojów ujawnił zwłoki dziecka. Okazało się, że są to zwłoki 9- letniego Adasia. Dziecko nie dawało żadnych oznak życia. Wezwany na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego podjął bezzwłocznie czynności reanimacyjne, niemniej po podłączeniu defibrylatora zapis linii izoelektrycznej nie wykazał akcji skurczów serca, co skutkowano stwierdzeniem zgonu dziecka. Dodatkowo podczas wstępnych czynności na ciele dziecka ujawniono rany kłute. Na miejsce dotarła Grupa Dochodzeniowo Śledcza, która pod nadzorem prokuratora przez wiele godzin prowadziła bardzo drobiazgowe i szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia związane z zabezpieczeniem wszystkich niezbędnych dla sprawy śladów i dowodów przestępstwa. Na miejscu pojawił się również biegły z zakresu medycyny sądowej, który z prokuratorem przeprowadził oględziny zewnętrzne zwłok dziecka w miejscu ich znalezienia. W czasie tych wszystkich czynności doszło również do odnalezienia i zabezpieczenia noża kuchennego z rękojeścią na których znajdowały się ślady brunatno – krwawe przypominające ślady świeżej krwi. Biorący udział w czynnościach biegły na ciele dziecka ujawnił co najmniej kilka ran kłutych zadanych narzędziem ostrym, ostro- kanciastym i ostrokrawędzistym. Rany te mogły zostać zadane zabezpieczonym nożem o którym wcześniej wspominałam. Biegły uznał, że dziecko umarło śmiercią nagłą, gwałtowną w skutek odniesionych obrażeń. Ustalenia z miejsca zdarzenia zostały wstępnie potwierdzone wynikami aktualnie przeprowadzonej sekcji zwłok dziecka. W czasie zdarzenia w domu poza ofiara przebywał między innymi jej 19- letni brat Maciej J. W związku z tym całym zdarzeniem 19-latek został zatrzymany. Na miejscu zdarzenia poddano go badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu które pokazał wynik negatywny. Niemniej decyzją prokuratora dodatkowo została pobrana krew w celu ustalenia czy w dniu 31 grudnia znajdował się on pod wpływem substancji psychotropowych tudzież substancji odurzających. W chwili obecnej Maciej J. jest zatrzymany. W przedmiotowej sprawie Prokuratura Rejonowa w Turku wszczęła śledztwo o czyn z artykułu 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego tj. zbrodnię zabójstwa, która jest zagrożona karą nie krótszą od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności oraz karą dożywotniego pozbawienia wolności. Po przeprowadzonej sekcji zwłok prokurator zaplanował z udziałem zatrzymanego Macieja J. czynności procesowe w szczególności polegające na ogłoszeniu mu zarzutu zabójstwa oraz przesłuchania go w charakterze podejrzanego. Dopiero po odebraniu ich wyjaśnień prokurator podejmie decyzję co do rodzaju i zasadności wobec zastosowanego wobec wymienionego środka zapobiegawczego”.


Turek: Maciej J. już po przesłuchaniu. Jest oskarż...
Aktywnie i w wyśmienitych nastrojach w Nowy Rok z ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - cytat w piątek, 03 stycznia 2020 09:00

Jan Paweł II w Kaliszu zacytował słowa Matki Teresy z Kalkuty:«Największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się wzajemnie nie pozabijali? Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (...) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Po śmierci staniemy twarzą w twarz z Bogiem, Dawcą życia. Kto weźmie odpowiedzialność przed Bogiem za miliony i miliony dzieci, którym nie dano szansy na to, by żyły, kochały i były kochane? (...) Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego»
Źródło: Kalisz, 4.06.1997. Homilia podczas Mszy św. przed sanktuarium św. Józefa

Jan Paweł II w Kaliszu zacytował słowa Matki Teresy z Kalkuty:«Największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. [b]Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się wzajemnie nie pozabijali[/b]? Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (...) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Po śmierci staniemy twarzą w twarz z Bogiem, Dawcą życia. Kto weźmie odpowiedzialność przed Bogiem za miliony i miliony dzieci, którym nie dano szansy na to, by żyły, kochały i były kochane? (...) Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego» [i]Źródło:[/i] Kalisz, 4.06.1997. Homilia podczas Mszy św. przed sanktuarium św. Józefa
Gość - Kk w środa, 01 stycznia 2020 16:54

Odurzających a nie oddłużających, bo substancje odurzają a nie pozbawiając długu... 🤦‍♀️

Odurzających a nie oddłużających, bo substancje odurzają a nie pozbawiając długu... 🤦‍♀️
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.