Wizyta Laureatów Powiatowych Eliminacji OTWP

Wizyta Laureatów Powiatowych Eliminacji OTWP

Laureaci Powiatowych Eliminacji OTWP ,, Młodzież zapobiega pożarom ‘’ przez jeden dzień poczuli się jak komendant, dowódca JRG oraz dowódca zmiany służbowej JRG .

25 kwietnia 2019 r. punktualnie o godzinie 08:00 odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której Komendant Powiatowy PSP w Turku kpt. Piotr Pietrucha dokonał symbolicznego powitania laureatów Powiatowych Eliminacji OTWP,, Młodzież zapobiega pożarom” obiekcie komendy.
Dzień w straży rozpoczął się od omówienia zasad bhp i zapoznania ze specyfiką służby. O godz. 8:30 odbyła się narada komendanta powiatowego z udziałem Starosty Tureckiego- Pana Dariusza Kałużnego w związku z sytuacją pogodową oraz zagrożeniami pożarowymi w lasach. Młodzież miała możliwość uczestnictwa w odprawie w roli obserwatorów. Była to okazja do zasiadania w miejscu przeprowadzania narad służbowych kierownictwa.

Komendant powiatowy opowiedział gościom na czym polega jego praca i jak wyglądają jego codzienne obowiązki służbowe. Przedstawił zasady funkcjonowania urzędu i ścieżkę kariery w Państwowej Straży Pożarnej. Nie zabrakło również ciekawostek związanych z historią tureckiej zawodowej straży pożarnej.

Funkcjonariusze oprowadzili uczestników po obiekcie strażnicy. Również na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej uczestnicy zapoznali się ze specyfiką zawodu strażaka. Przymierzali mundury, oglądali samochody pożarnicze, uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyli jako obserwatorzy w ćwiczeniach z ratownictwa technicznego oraz ratownictwa wysokościowego. Z wielkim zaciekawieniem przyglądali się monitorom i urządzeniom, za pomocą których dyżurni stanowiska kierowania komendanta powiatowego koordynują działania tureckich strażaków. Równie ważne było zapoznanie ze sprzętem, którego używają strażacy- dzień w straży pożarnej miał na celu również pomóc finalistom w przygotowaniu do etapu Wojewódzkiego OTWP.

Dzień spędzony w komendzie był dla uczestników dużym przeżyciem- na twarzach młodych ludzi malowały się różne emocje -od uśmiechu, radości po powagę, przejęcie ale i dumę. Nie każdy bowiem ma możliwość patrzeć na świat z perspektywy członka kadry kierowniczej PSP i przekonać się, ja bardzo odpowiedzialne to funkcje.

Mamy nadzieję, że jeden dzień na stanowisku komendanta oraz dowódcy komendzie PSP w Turku był cenną lekcją, którą młodzi adepci sztuki pożarniczej zapamiętają na długie lata.

Szczególne podziękowania należą się opiekunowi zastępcy przewodniczącego komisji ds. młodzieży przy ZOP ZOSP RP w Turku- druhowi Mariuszowi Zającowi, który przygotowuje laureatów do finału wojewódzkiego OTWP, który odbędzie się w dniu 27.04.2019 r. w Koninie .

Tekst i zdjęcia – mł.kpt Jacek Erkiert , Izabela Kukuła

Jeśli nie Dom Dziecka, to co? Jaka przyszłość dla ...
O wypłacie dyrektora SP ZOZ i unieważnieniu konkur...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.