Władysławów: Człowiek historia, skarbnica wiedzy- czyli 100 lat Kazimierza Smolińskiego

Kazimierz Smoliński

Kazimierz Smoliński urodził się 23 stycznia 1920 roku w Wyszynie w gminie Władysławów i zamieszkuje tam do dziś. Wychował ośmioro dzieci. Od najmłodszych lat służył innym .

Najpierw jako ministrant, a następnie w 1937 roku wstąpił w szeregi Osp Wyszyna. W czasie wojny działał w szeregach AK. Po wojnie pracował w pobliskiej szkole jako woźny. Wśród uczniów i nauczycieli cieszył się opinią ciepłego i serdecznego człowieka. Cały okres powojenny poświęcił się pracy na rzecz społeczności wyszyńskiej. Nadal kontynuował działalność w OSP Wyszyna, gdzie pełnił funkcje od druha strażaka do gospodarza placówki. Po dziś dzień jest zainteresowany działalnością pobliskiej jednostki. Przychodzi na zebrania rozmawia ze strażakami dzieli się doświadczeniem. Pan Kazimierz cieszy się z obecnej sytuacji w OSP. Cieszy go to, że tylu młodych angażuje się w prace jednostki, zdobywane są środki na zakup nowego sprzętu, remont strażnicy, istnieje również współpraca z mieszkańcami i ze szkołą. Pan Kazimierz spędził 83 lata w szeregach OSP Wyszyna i należy do grona najstarszych druhów w powiecie tureckim.

Wielkopolska najstarszych w kraju
Bogu świętemu Florianowi oddany
Jesteśmy dumni że takiego druha w OSP Wyszyna mamy
Duma nasza wielka taka, że mamy takiego druha Strażaka
Ważny dzień ważna data mamy 100 letniego JUBILATA
WSZYSTKIEGO DOBREGO od OSP
Malanów: Zebranie sprawozdawcze druhów za rok 2019
Gm. Turek: Psy nie będą trafiać do schroniska w Wo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.