Władysławów: Druhowie poszli na żywioł i… pozyskali dofinansowanie na sprzęt

Chylin Władysławów OSP Wojewoda
Jednostki OSP z Chylina i Wyszyny będą mogły jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Wszystko dzięki dofinansowaniu pozyskanemu na zakup sprzętu. Stosowne umowy na ręce prezesów tych jednostek wręczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman. 
 
W krótkiej uroczystości zorganizowanej przy strażnicy OSP w Chylinie udział wziął nie tylko wojewoda Zbigniew Hoffman, ale też starosta Dariusz Kałużny, poseł Ryszard Bartosik, wójt gminy Władysławów Elżbieta Klanowska, skarbnik gminy Marzena Ressel oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Chylinie - Ilona Grzelak. Obecni byli także komendant powiatowy PSP w Turku Piotr Pietrucha i zastępca wielkopolskiego komendanta PSP w Poznaniu, Arkadiusz Przybyła. Nie mogło również zabraknąć druhów ochotników zarówno z Chylina ja i Wyszyny. 
 
Pieniądze na zakup sprzętu dla jednostek pozyskano w ramach umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki tym środkom druhowie z Chylina będą mogli nabyć sprzęt ratowniczo-gaśniczy służący ograniczaniu bądź likwidacji zagrożeń. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca listopada tego roku, a jego wartość całkowita to 29 069 tys zł (dofinansowanie w kwocie 20 000 zł). Strażacy z Wyszyny dla swojej jednostki zakupią natomiast sprzęt do likwidacji skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii. Całkowity koszt tego zadania to 26 tys. zł. Radości z tego, że druhowie tak chętnie i z sukcesami aplikują o środki zewnętrzne nie kryła wójt gminy WładysławówElżbieta Klanowska. - Środki umożliwią sfinansowanie zakupu nowego sprzętu ratownictwa pożarniczego. Uważam, że ten program jest odpowiedzią na zabezpieczenie naszych strażaków, którzy w służbie wolontariatu niosąc pomoc innym ludziom narażają swoje zdrowie i życie. Zakup środków ochrony osobistej oraz sprzętu ratowniczego pozwoli nieść pomoc w społeczeństwie, ale także zapewni skuteczną ochronę naszego naturalnego środowiska - mówiła wójt Klanowska. 
 
Wojewoda Zbigniew Hoffman, tradycyjnie już odniósł się do filaru jakim jest bezpieczeństwo publiczne, realizowane także przez druhów z Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej. - Czasy są niespokojne, w różnym zakresie, również pogodowo. Stąd konieczność wyposażania w profesjonalny sprzęt - mówił wojewoda. Druhom gratulował także poseł Ryszard Bartosik. - Chciałbym życzyć obu jednostkom, aby te środki były właściwie spożytkowane, na godne cele, które chronią życie i zdrowie mieszkańców Chylina i Wyszyny oraz całej gminy Władysławów - mówił parlamentarzysta. 
 
Prezesi obu jednostek - Robert Szkudlarek z OSP Chylin i Mirosław Janiak z OSP Wyszyna byli natomiast zgodni co do tego, że starając się o dofinansowanie poszli - jak sami określili - „na żywioł”, ale nie żałują tej decyzji i wierzą, że pozyskane środki pozwolą im wyposażyć jednostki w sprzęt niezbędny do zabezpieczenia mieszkańców. 
 
Historyczna zmiana warty w MDK. Paweł Siwiński zas...
Przedsiębiorcy dla regionu, czyli II Wielkopolski ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.