Władysławów: Prezenty pod choinkę dla druhów z Chylina i Natalii

Przekazanie Sprzętu Strażackiego Natalia i Chylin

Dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości druhowie z Chylina i Natalii mogli zakupić sprzęt i umundurowanie, dzięki którym będą mogli jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

- Druhowie sami ustalili, że to ten sprzęt jest im niezbędny - mówiła wójt Elżbieta Klanowska podczas uroczystego przekazania zakupionego sprzętu, dziękując przy tym radnemu sejmiku wielkopolskiego Robetowi Popkowskiemu za pomoc w pozyskaniu środków.

Pieniądze na jego zakup (po 15 tys. zł na każdą jednostkę) pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

- Chciałbym obiecać, że na tym się nie skończy. Te środki z Funduszu Sprawiedliwości nadal będą istniały. Chciałbym też powiedzieć jeszcze nieoficjalnie, jednostki OSP będą otrzymywały fundusz odrębny w kwocie ośmiu tysięcy złotych, tak jak to dostają Koła Gospodyń Wiejskich - podsumowywał obecny na spotkaniu radny Popkowski.

Dzięki m.in. nowoczesnym ubraniom będą dużo lepiej zabezpieczeni niż w umundurowaniu, którym dysponowali do niedawna. 

-Cieszymy się, że środki, które trafiają do nas to nie są pojedyncze, interwencyjne środki. Mówimy tutaj o stałej współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości. W zeszłym roku do powiatu tureckiego spłynęła z Ministerstwa Sprawiedliwości kwota pół miliona złotych - mówił Piotr Pietrucha, Komendant Powiatowy PSP w Turku. Spotkanie było też okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń i chwili rozmowy w wyjątkowej atmosferze.

Wyjątkowe jasełka w Przedszkolu „Mały Odkrywca”
Zderzenie trzech aut na Kolskiej Szosie. Dwie osob...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.