Władysławów: Sprzęt ratowniczy trafił do gminnych jednostek OSP

OSP Jabłonna

Tak bogatego Mikołaja druhowie z gminy Władysławów dawno nie mieli. W sobotni wieczór w OSP Jabłonna oficjalnie przekazano jednostkom sprzęt zakupiony dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości.

Fundusz Sprawiedliwości to ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory. Umowy na przekazanie środków z funduszu podpisano pod koniec września. Do strażaków z Władysławowa trafił dzięki temu sprzęt wart 74,5 tys. zł. Gospodarzem uroczystego przekazania sprzętu byli druhowie z OSP Jabłonna.

Jednostki należące do KSRG - OSP Władysławów i OSP Kuny, a także OSP Chylin otrzymały defibrylatory. Są to jednostki położone w bliskim sąsiedztwie autostrady A2 i często biorą udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz usuwaniu skutków wypadków drogowych. Z racji tego, że w tym roku mija okres używania węży hydraulicznych wnioskowano o nowe. Trafią one do druhów z Władysławowa. Do strażaków z Chylina, Kuny, Małoszyny, Międzylesia i Władysławowa trafią także pilarki do drewna. OSP Natalia otrzymała agregat prądotwórczy. Do tej jednostki trafią także nosze typu deska oraz szyna Kramera. Za środki z Funduszu Sprawiedliwości zakupiono także parawany osłaniające osoby poszkodowane i 11 latarek.
 
fot.M.JAC
 
Brudzew: Świąteczne warsztaty dla osób o wielkich ...
Malanów: 50 lat pięknej historii Szkoły Podstawowe...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 19 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.