Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Wycieczka przedszkolaków do PSP i muzeum w Turku

muzeum-w-Turku

W dniu 27marca przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie uczestniczyły w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Turku i do muzeum.Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności powinny być nabywane przez dzieci już w wieku przedszkolnym.

Po przybyciu na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitał nas młody strażak, który chętnie opowiadał dzieciom o swojej pracy, która jest pracą bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną. Podczas wycieczki został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Podczas pobytu w sali edukacyjnej „OGNIK” dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

Przedszkolaki zobaczyły na własne oczy jak rozprzestrzenia się dym w realnych warunkach pożaru, jak działają czujki czadu i dymu, nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze, a także mogły przymierzyć mundur i hełm strażacki. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy potwierdzające udział w szkoleniu.

Drugim etapem naszej wycieczki było muzeum. Dzieci zobaczyły tam ekspozycję poświęconą turkowskiemu dziełu Józefa Mehoffera. Obejrzeliśmy też wyposażenie i sprzęt chaty tkaczy XIX wieku. Dużą atrakcją dla dzieci były kości mamuta oraz sala matematyczna.

 

Jest odwołanie w sprawie pozwolenia na budowę myjn...
Gm.Turek: Wypadek w miejscowości Warenka. Poszkodo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.