Władysławów: Wyjątkowe Mikołajki dla druhów z Chylina

OSP Chylin

Święty Mikołaj do druhów z OSP Chylin zawitał dzień wcześniej. W czwartek, 5 grudnia jednostka podpisała porozumienie będące pierwszym krokiem do włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Druhowie spotkali się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, aby podpisać dokument, będący znaczącym krokiem w stronę włączenia jednostki z Chylina do KSRG. Porozumienie, które zgodne jest z rozporządzeniem MSWiA zostało podpisane przez Komendanta Powiatowego PSP w Turku Piotra Pietruchę, wójta gminy Władysławów Elżbietę Klanowską, a także przedstawicieli OSP Chylin.

Jeśli plany druhów się powiodą OSP Chylin będzie trzecią - po OSP Władysławów i OSP Kuny, jednostką z teremu gminy włączoną do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostki OSP w KSRG są istotnym wsparciem działań ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej. Stosunkowo gęsta sieć jednostek KSRG pozwala skrócić czas od przyjęcia zgłoszenia do momentu podjęcia działań ratowniczych.

Mieszkanki powiatu tureckiego zostały oszukane. St...
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Szkole Pods...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.