Wspólne działania policjantów i strażaków „Bezpieczna woda”

bezpieczne wakacje

W miniony tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji turkowskiej komendy zorganizowali akcję profilaktyczną Bezpieczna Woda. Swoje działania prowadzili wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Akcję zorganizowano na kąpielisku przy zbiorniku wodnym w Przykonie.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji turkowskiej komendy przeprowadzili działania informacyjno - edukacyjne Bezpieczna Woda. Akcję zorganizowali wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Na miejsce działań wybrano kąpielisko nad zbiornikiem wodnym w Przykonie. Policjanci wspólnie ze strażakiem z PSP w Turku rozdali ulotki informacyjne. Plażowicze wzięli czynny udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a chętni próbowali swoich sił na fantomi. Całe przedsięwzięcie ukierunkowane było na zwiększenie świadomości o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą.

Działania prowadzono w ramach akcji informacyjno-edukacyjna, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

źródło: KPP Turek


"My Psy", czyli niezwykły musical na scenie Miejsk...
ZE PAK wyprzedaje majątek KWB Adamów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.