W Dzień Wszystkich Świętych pamiętają o zmarłych strażakach

Wspomnienia strażaków

Jak w latach ubiegłych Dzień Wszystkich Świętych jest okazją do zapalenia zniczy i wspomnienia tych strażaków, którzy pracowali przed nami i przed nami odeszli.

Tradycyjnie strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Turku oraz Koła Emerytów PSP w Turku odwiedzili cmentarze na terenie powiatu tureckiego oraz w Kaliszu i Koninie, gdzie spoczywają strażacy, pracujący kiedyś w Komendzie Rejonowej a później Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Razem z Prezesem Koła Andrzejem Russkiem znicze w tym roku zapalali m.in. Komendant Powiatowy PSP w Turku kpt.Piotr Pietrucha oraz p.o. Zastępca Komendanta mł.bryg.Arkadiusz Janaszkiewicz.

Tradycyjnie z okazji uroczystości Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Mszy za zmarłych strażaków. W tym roku po raz jedenasty Kapelan Powiatowy Strażaków ks.Antoni Janicki odprawi Mszę żałobną za zmarłych strażaków z terenu powiatu tureckiego. Msza odbędzie się w niedzielę 18 listopada o godzinie 11.30 w kościele parafialnym w Tokarach gm. Kawęczyn. Na Mszę za zmarłych strażaków w imieniu Księdza Kapelana wszystkich serdecznie zapraszamy.

źródło: PSP Turek

Turkowscy Przedsiębiorcy Pomagają Zwierzętom
Malanów: Powstaje mural na 100-lecie odzyskania pr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.