Wyróżnienia i awanse na spotkaniu opłatkowym w PSP Turek

Awanse w PSP Turek

W dniu 17 grudnia 2019 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Turku odbyła się uroczystość wręczenia, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie i stanowiska służbowe oraz spotkanie opłatkowe funkcjonariuszy i pracowników cywilnych KP PSP w Turku.

W pierwszej części o godz. 12:00 odbyła się uroczysta zbiórka na której Komendant Powiatowy PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha wręczył wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe dla siedmiu funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Turku oraz przyjął ślubowanie od trzech funkcjonariuszy wstępujących w szeregi Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczych Dyplomem Komendanta Głównego PSP wyróżniony został st. kpt. Sławomir Okupny.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy częściej składamy sobie życzenia i z życzliwością spoglądamy na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W związku, z czym po uroczystości wręczenia awansów i odznaczeń o godz. 13:00 odbyło się spotkanie opłatkowe. Duchowemu spotkaniu przewodniczył kapelan tureckich strażaków ks. Antoni Janicki w asyście proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Fatimskiej ks, Stanisława Nasińskego. Była modlitwa, kolęda, jak również okolicznościowe życzenia. Uroczystość wigilijną zaszczycili swoją obecnością goście: Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, starosta turecki Dariusz Kałużny, radny sejmiku województwa wielkopolskiego Krzysztof Sobczak , prezes powiatowy ZOSP RP w Turku dh. Grzegorz Ciesielski wraz z v-ce prezesem Jarosławem Pasikiem, były Komendant Rejonowej Straży Pożarnej w Turku st. chor. poż. w stanie spoczynku Jan Rogodziński, delegacja emerytów i rencistów pożarnictwa Koła nr 28 w Turku pod przewodnictwem Prezesa Andrzeja Russka.

źródło: PSP Turek

Julita Borowska z I LO w Turku z wizytą u prezyden...
Chwilówki przez internet – czy to się opłaca?

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - sam w czwartek, 19 grudzień 2019 00:26

Rodzina na swoim!

Rodzina na swoim!
Gość - Dobra zmiana w środa, 18 grudzień 2019 19:35

Jeden z wielu PIS_owskich opłatków organizowany przez niezależnych mundurowych. Brawo Pietrucha. Tak trzymać.

Jeden z wielu PIS_owskich opłatków organizowany przez niezależnych mundurowych. Brawo Pietrucha. Tak trzymać.
Gość - Strazak w środa, 18 grudzień 2019 16:14

A kto to został przyjęty do służby? Czy przypadkiem nie syn Pana Komendanta Straży z Poznania A. Przybyły a przepraszam teraz już z_cy Komendanta Głównego.

A kto to został przyjęty do służby? Czy przypadkiem nie syn Pana Komendanta Straży z Poznania A. Przybyły a przepraszam teraz już z_cy Komendanta Głównego.
Gość
wtorek, 27 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.