Wysokie mandaty i zabrane prawko. Policjanci zatrzymali piratów drogowych

KPP Turek

Zaledwie w dwa dni - w niedzielę i poniedziałek (7 i 8 listopada) policjanci zatrzymali trzech młodych kierowców, którzy po drogach powiatu tureckiego poruszali się zdecydowanie zbyt szybko. Jedna osoba straciła prawo jazdy.

W niedzielę 7 listopada 20-letnia kobieta kierująca samochodem marki Hyundai przekroczyła prędkość o 66 km/h. Do zatrzymania doszło na Al. Jana Pawła II w Turku. Kierująca straciła prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Tego samego dnia 19-latek jadący seatem został zatrzymany na ul. Kolskiej w Turku. Młody mężczyzna jechał z prędkością 90 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Niewiele brakło, żeby kierujący stracił od niedawna posiadane uprawnienia.

W poniedziałek, 8 listopada w Albertowie funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mężczyznę kierującego mercedesem. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h ten jechał z prędkością 136 km/h. Spotkanie z policjantami zakończyło się dla niego mandatami karnymi na kwotę ponad 1000 zł za przekroczenie prędkości, poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, a przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h skutkuje m.in. zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Święto 11 listopada w powiecie tureckim
Najczęstsze przyczyny bólu brzucha u dzieci i spos...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.