Kawęczyn: Z prelekcją o narkotykach w SP Tokary

Prelekcja KPP Turek

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku i Komisariatu Policji w Dobrej spotkali się w trakcie wywiadówek z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Tokarach. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, a policjanci rozmawiali o zagrożeniach, na które narażeni są młodzi ludzie.

Uczestnikom wywiadówki zaprezentowano wyposażenie profilaktycznej walizki edukacyjnej, w której znajdują się przedmioty imitujące substancje do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków.

Policjant opowiadał zgromadzonym o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek, o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informował również, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy.

Podczas spotkania policjant zaprezentował zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Narzędzie to służy do edukowania dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Pokazanie rodzicom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, powinna wzmóc ich czujność. Edukacyjny kuferek zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających.

W trakcie spotkania policjanci uświadamiali jakie zagrożenie dla dzieci i młodzieży niesie zażywanie narkotyków. Wskazali co może Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Spotkanie prowadził policjant zajmujący się profilaktyką sierż.sztab. Robert Węs.

To dopiero początek działań. Policjanci z całego powiatu tureckiego będą spotykać się z uczniami ze szkół i placówek oświatowych, z rodzicami i pedagogami. Rozmawiać będą o zagrożeniach związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych i środków odurzających oraz związanych z tym konsekwencjach.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia!

To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu.

Gm. Turek: Wybory wiceprzewodniczących i zmiany w ...
Tuliszków: „Z wiosny powiewem, z kurkowym śpiewem…...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 03 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.