Zabezpieczmy mieszkania przed wyjazdem

KPP Turek

Apel Komendy Powiatowej Policji w Turku dotyczący prawidłowego zabezpieczenia mieszkań i domów w czasie wyjazdów wakacyjnych.

W okresie urlopowym dom czy mieszkanie, pozostawione bez opieki coraz częściej stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Z posiadanych informacji wynika, że sprawcy coraz częściej dokonują tego typu przestępstw w biały dzień i najprawdopodobniej wcześniej już obserwują miejsce włamania. Wchodzą oni do mieszkania, domu przez okna, balkony lub wyłamując zamki w drzwiach kiedy wiedzą, że wewnątrz już nikogo nie ma. Stamtąd kradną pieniądze, biżuterię, sprzęt RTV czy inne kosztowne rzeczy. Prosimy i przypominamy o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, a zwłaszcza:

1) Wyjeżdżając zostaw swoje mieszkanie pod opieką zaufanych sąsiadów, znajomych lub członków rodziny.

2) Posiadasz w domu dużą ilość gotówki czy biżuterii zabezpiecz ją w przytwierdzonym na stałe do podłoża sejfie, bądź zdeponuj w banku.

3) Pamiętaj, że zdecydowana większość włamań do mieszkań i budynków to włamania przez drzwi lub okna. Wyposaż je w atestowane okucia antywłamaniowe, kraty zewnętrzne i zamki antywłamaniowe.

4) Zauważyłeś podejrzane osoby, bądź samochody w pobliżu swojego domu bądź sąsiada, nie stój bezczynnie powiadom o tym policję pod bezpłatnym numerem 112.

Powyższe porady wydają się wręcz oczywiste, jednak często zapominamy z nich skorzystać, co skutkuje niepotrzebnymi tragediami lub co najmniej stresem i kłopotami związanymi ze staniem się ofiarą przestępstwa.

PAMIĘTAJ!!! ZŁODZIEJE NIE MAJĄ WAKACJI!!!

źródło: KPP Turek

Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na warszta...
Gm.Turek: Gospodynie z Warenki zwyciężyły w konkur...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.