Zajęcia dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej „Ogniki”

Zajęcia dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej „Ogniki”

W dn. 12 lutego 2020 r. Komendę Powiatową PSP w Turku odwiedziła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza „Ogniki” działająca przy OSP w Turku. Najmłodsi adepci sztuki pożarniczej, pod okiem opiekunów i funkcjonariuszy komendy, ćwiczyli w sali edukacyjnej “Ognik” udzielanie pierwszej pomocy z użyciem AED.

Przenośny defibrylator przeznaczony do szkoleń, jakim dysponuje KP PSP w Turku, pozwolił każdemu z uczestników zajęć poznać specyfikę i zasady obsługi urządzenia. Zdobyte podczas ćwiczeń w bezpiecznych okolicznościach doświadczenie jest bezcenne w sytuacji rzeczywistego zagrożenia ludzkiego życia i związanego z tym stresu. „Ogniki” odwiedziły również Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego, gdzie poznały zasady zgłaszania i przyjmowania informacji o zagrożeniach oraz specyfikę pracy Dyżurnych Operacyjnych Powiatu.
źródło: PSP Turek
Połamane drzewa i zerwany dach. Pracowite dwa dni ...
Zimowa Szkoła Karate Kyokushin w Białym Dunajcu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 27 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.