Zakończenie szkolenia dowódców

szkolenie dowódców

14 listopada 2021 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zakończyło się szkolenie dowódców dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym z umiejętnością dokonywania oceny sytuacji i podejmowania decyzji w działaniach ratowniczych oraz prowadzenia szkoleń kształcących nawyki i umiejętności w OSP.

Szkolenie obejmowało 36 godzin zajęć, których tematyka dotyczyła m.in.: kierowania działaniami ratowniczymi, wypracowania decyzji podczas akcji gaśniczej, organizacji łączności dowodzenia i współdziałania, rozpoznawania i organizowania działań ratowniczych w transporcie drogowym, szynowym, lotniczym, rozpoznawania i organizacji działań ratowniczych podczas katastrof budowlanych.

W szkoleniu brało udział 20 ratowników z rejonu całego powiatu tureckiego.

Opracowanie: mł. kpt. Paweł Anastaziak
Zdjęcia: mł. kpt. Paweł Anastaziak

Banieczka - nowa myjnia w Turku!
„Kolory Miasta” w Miejskim Domu Kultury w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.