Zakończenie szkolenia podstawowego w PSP Turek

PSP Turek

W niedzielę 19 września 2021 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zakończyło się szkolenie strażaków ratowników mogących brać bezpośredni udział w działaniach ratowniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych i gaśniczych w tym do samodzielnego wykonywania założonych czynności w ramach zastępu. Szkolenie obejmowało 126 godzin zajęć, których tematyka dotyczyła m.in.: pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, działań podczas zdarzeń z materiałami niebezpiecznymi, przy pożarach mechanicznych, podczas powodzi, obsługi mechanicznych urządzeń ratowniczych, sprawiania drabin, prowadzenia korespondencji radiowej, obsługi narzędzi hydraulicznych, ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów w czasie wypadków drogowych, kierowania ruchem podczas zdarzeń na drogach oraz zasad udzielania podstawowej pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach szkolenia wszyscy uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach w komorze dymowej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koninie. Szkolenie zostało zakończone egzaminem potwierdzającym nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Opracowanie: st. kpt. K. Gruszczyński
Zdjęcia: JRG TurekGm.Turek: W pogoni za lisem, czyli Hubertus w Staj...
Promujemy zdrowe odżywianie, czyli Dzień Jabłka w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 29 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.