Zaskroniec i sarna zajrzały na podwórka. Interweniowali strażacy

Zaskroniec

Działania strażaków najczęściej wiążą się z gaszeniem pożarów oraz pomocą przy wypadkach. Okazuje się jednak, że druhowie są nieocenieni również w przypadku interwencji związanych z dzikimi zwierzętami. W ostatnich dniach przekonali się o tym mieszkańcy Bibianny, którzy stanęli oko w oko z pokaźnych rozmiarów zaskrońcem. Z kolei na jedno z turkowskich podwórek zawitała sarna.

Mieszkańcy Bibianny (gmina Malanów) zauważyli na swojej posesji sporych rozmiarów węża. Zaniepokojeni zawiadomili straż pożarną. Gad leżał w ogrodzie, tuż przy wejściu. Okazało się że to blisko metrowej długości zaskroniec zwyczajny, który jest gatunkiem niejadowitym. Strażacy zabezpieczyli teren, a następnie schwytali zaskrońca i wypuścili na wolność w lesie.

Niedługo potem służby ratunkowe znów otrzymały zgłoszenie dotyczące dzikiego zwierzęcia. Tym razem na podwórko przy ul. Kaliskiej w Turku zawitała sarna. Zanim jednak strażacy dotarli na miejsce zdążyła już ona opuścić posesję.

Premier Morawiecki w Powiecie Tureckim. Zawitał do...
Praca za długi czyli odpracowanie zaległości czyns...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.