Zatrzymane papierosy i krajanka o wartości blisko 28 tysięcy złotych

Zatrzymane papierosy i krajanka o wartości blisko 28 tysięcy złotych
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza razem z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu ujawnili w jednym ze sklepów na terenie powiatu tureckiego wyroby akcyzowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości blisko 28 tysięcy zł.
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Kaliszu ustalili, że w jednym ze sklepów na terenie powiatu tureckiego, który nie prowadzi sprzedaży wyrobów tytoniowych,  znajdują się wyroby akcyzowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Z uwagi to funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z KAS  przeprowadzili we wtorek 31 stycznia kontrolę w tym sklepie i ujawnili papierosy oraz krajankę tytoniową o czarnorynkowej wartości blisko 28 tysięcy zł,  które nie były oznaczone polską akcyzą skarbową. Do posiadania nielegalnego towaru przyznała się będąca na miejscu 41-letnia Polka.
 
Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Wielkopolski Oddział KAS. Kobiecie, która przyznała się do posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych, grozi wysoka kara grzywny.
 
Zmiana warty w Zarządzie Dróg Powiatowych. Kierown...
Ponad 400 porodów w turkowskim szpitalu w 2022 rok...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - bb w czwartek, 02 lutego 2023 17:36

a gdzie to takie cukierki sprzedawali?

a gdzie to takie cukierki sprzedawali?
Gość
czwartek, 30 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.