Ze strażakami o bezpieczeństwie - na półkoloniach i nad wodą

Ze strażakami o bezpieczeństwie - na półkoloniach i nad wodą
W ramach akcji bezpieczne wakacje funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odwiedzają obiekty, w których jest organizowany wypoczynek by sprawdzić czy najmłodsi mogą czuć się bezpieczni. 
 
 
Strażacy z turkowskiej komendy prowadzą również akcje edukacyjne dla uczestników półkolonii w formie pogadanki. Najmłodsi podczas takiej rozmowy poznają podstawowe zasady zachowania się nie tylko w warunkach pożaru, ale również w czasie burzy lub na kąpielisku wodnym.  Między innymi dzięki takim spotkaniom, wzrasta świadomość społeczeństwa o możliwych zagrożeniach, a tym samym gwarantuje bezpieczne i spokojne spędzenie okresu wakacyjnego.
 
Wspólnie z funkcjonariuszami Policji strażacy prowadzą również spotkania na zbiornikach wodnych, gdzie uświadamiają osobą wypoczywającym nad wodą o zagrożeniach, które mogą wystąpić nad wodą oraz jak należy się zachować. Przy użyciu łodzi prowadzą patrol nad wodą wspólnie z funkcjonariuszami Policji. Dla chętnych osób przeprowadzono pokaz udzielenia pomocy medycznej. 
 
Opracowanie: mł. bryg. Marcin Dzieran
Zdjęcia: JRG Turek
Starsza turkowianka padła ofiarą oszustek. Stracił...
Artyści z Malanowa, Kawęczyna i Tuliszkowa docenie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 02 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.