Zmiany na szczytach władzy. Z powiatu tureckiego na szefa PSP?

Marek Kubiak

Wraz z nową kadencją parlamentarną rozpoczęła się wymiana kadr w ministerstwach i urzędach centralnych. Zmiany nie ominą także służb mundurowych. Możliwe, że z końcem roku szefem Państwowej Straży Pożarnej zostanie człowiek z powiatu tureckiego.

W poniedziałek, 25 listopada, o swoim odejściu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poinformował sekretarz stanu Jarosław Zieliński, który nadzorował m.in. Państwową Straż Pożarną. Obecny Komendant Główny PSP gen. Leszek Suski to zaufany człowiek Zielińskiego, który za niedługo również zwolni stanowisko.

Ogólnopolskie media już zastanawiają się, kto może zastąpić Suskiego. Portal Onet.pl wskazuje, że typowane są trzy osoby do objęcia tej funkcji. Obok nazwiska nadbryg. Jacka Kleszczewskiego i nadbryg. Adama Koniecznego, coraz odważniej wymieniane jest nazwisko pochodzącego z powiatu tureckiego nadbryg. Marka Kubiaka, który w latach 2007-2008 był już Komendantem Głównym PSP.

Marek Kubiak ma 55 lat i jest obecnie dyrektorem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W kadencji 2014-2018 był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Tureckiego. W latach 2006-2007 był Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP w Poznaniu. Odznaczony został m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi. 6 maja 2017 roku prezydent Andrzej Duda awansował go na stopień nadbrygadiera.
Kolejne oświadczenie zarządu Profim w sprawie poża...
Wideo: „Musimy zdefiniować czego potrzebujemy” czy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 05 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.