Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Znamy wynik toksykologii Macieja J., oskarżonego o zabójstwo swojego brata

Osiedle Wyzwolenia

Niebawem miną trzy miesiące od tragicznych wydarzeń z końca 2019 roku. W Sylwestra doszło do tragedii na os. Wyzwolenia w Turku. Brat zabił brata. Wciąż trwają czynności zmierzające do wyjaśniania wszystkich okoliczności zajścia. Prokuratura Okręgowa w Koninie zleciła przeprowadzenie badań toksykologicznych. Znane są już ich wyniki.

- Maciej J. nie był pod wpływem środków odurzających - redakcji iTurek.net przekazała Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie. Wyniki z Zakładu Medycyny Sądowej śledczy otrzymali w czwartek 26 marca.

Zbadana pod kątem zażytych środków odurzających, w szczególności narkotyków i dopalaczy, przebadano krew zarówno domniemanego sprawcy zdarzenia, jak i ofiary 9-letniego Adasia. Wszystkie próbki dały wynik negatywny. Przy tego rodzaju przestępstwach kluczowe jest jak najdokładniejsze zbadanie sprawy, gdyż ma to wpływ na przebieg postępowania i ewentualnie na późniejszą wysokość kary dla sprawcy.

Do najpoważniejszej od lat zbrodni w Turku doszło 31 grudnia 2019 roku. Tego dnia około południa w jednym z mieszkań w bloku na Wyzwolenia 19-latek zabił swojego młodszego brata. Zadał mu wiele ran kłutych nożem w klatkę piersiową. Mimo reanimacji dziecka nie udało się uratować.
Dobra: Nowa karetka już pod wiatą
Podziękowania

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.